Take me out


I love all kinds of styles - classic, modern, urbane.. Every day I feel differently and mix styles, clothes, accessories. I don't work, so I don't have the strict office look, but every piece combined with a beautiful shirt - I consider it classy one. 
So, I just put on ordinary dark jeans, long sleeve shirt, and a red sweater on top of it. 
Got my new necklace and rings and I'm ready to go out. 

***

Сакам секаков вид на стилови - класичен, модерен, урбан. Секој ден се чувствувам различно, па затоа мешам стилови, парчиња облека, накит. Не сум вработена, па сеуште го немам оној строг канцелариски изглед, но сметам дека секое парче облека искомбинирано со убава кошула е убав класичен изглед. 
Облеков обични темни фармерки, долга кошула со долги ракави и црвен џемпер одозгора. 
На мене е и новото ланче и прстени, и сум спремна за излегување. 


CONVERSATION

34 comments:

 1. Ммм убава комбинација, џемперот е преубав, може дека сакам црвено. :)

  ReplyDelete
 2. Колку убаво си одговара кошулата со џемперот и накитот е врвот на комбинацијава!

  ReplyDelete
 3. nakitot e super, i odlizno izgleda se zaedno

  ReplyDelete
 4. Super e se, šteta što ne možeme da go vidime celiot outfit.

  ReplyDelete
 5. I feel the same way:)! Everyday I feel like expressing/wearing a different style:)! Pretty red sweater and necklace:)!

  ReplyDelete
 6. Го гледав и јас истото ланче, но го оставив за следен пат.
  Ми се допаѓа комбинацијата, кошулата што ѕирка од секаде е баш погодок.
  А на црвено знаеш дека паѓам :D

  ReplyDelete
 7. Мнооогу симпатична комбинација :)

  lextravagance.blogspot.com
  xx

  ReplyDelete
 8. Накитот е одличен! Секогаш зборувам дека дека добра чанта или накит (особено часовник) прават една комбинација да биде тоа што е. За овие две парчиња вреди инвестирање! :)
  Мене баш ми се допаѓа што кошулата е надвор од фармерки. Се сложувам со она кое го имаш напишено..
  Навистина имаш доловено класичен, но кежуал изглед кој пред се совршено ти прилега, што на годините, што на стилот (барем она кое го имаш покажано на блогот), но и на тоа дека си веќе личност со академска позадина.

  Иако аутфитот не е прикажан целосно, мислам дека имаш понудено повеќе од доволно. Фокусот како и да е паѓа во горниот дел кој остава без здив. :)

  ReplyDelete
 9. odlična kombinacija. pratim se sa gfc-om. slažem se sa time da košulja uvijek diže svaku kombinaciju i dodaje dozu elegancije. Nije samo za poslovni izgled. Pozdrav:)

  ReplyDelete
 10. Lovely sweater!

  xx Mounia
  www.nonchalantrebel.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Great look girly. I love this necklace, you take great photos!

  Thanks for stopping by my blog, you're the best
  Meg www.thepolishedmonkey.com

  ReplyDelete
 12. loving the knit!

  xx

  www.aroundlucia.com
  www.aroundlucia.com

  ReplyDelete
 13. great look! love the necklace. thanks so much for stopping by my blog and leaving your lovely comment. now following you too. xx. gigi. food and beauty blogger @ www.gigikkitchen.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. Cool look dear!
  Following you on Bloglovin dear, hope you'll follow me back!

  Follow me on Facebook
  Bloglovin

  ReplyDelete
 15. Многу сакам вакви комбинации со бела кошула и плус некој џемпер.Се сложувам со тоа дека и јас сум личност што прави секакви миксови.Ми се допаѓа ланчето.Прекрасно е!

  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete
 16. I have been adoring the collared look forever now! It is such a great look I feel!

  www.trendinginfashion.blogspot.com

  ReplyDelete
 17. Lovely post and lovely blog :) ...I was thinking that maybe we can follow each other from GFC Facebook and Bloglovin? :D let me know
  New post is up on my blog
  oxoxoxo
  Marie

  ReplyDelete
 18. Divno, ogrlica je strava!

  peculiarchick.blogspot.com

  ReplyDelete
 19. Убава комбинација. Ми се допаѓа тоа што кошулата ѕирка од секаде! :)

  http://morethanafashionn.blogspot.com/

  ReplyDelete
 20. Love the necklace!! and it´s perfect for this outfit!!
  Hope you can visit my blog and leave some comments, maybe we can follow each other!

  Love
  -Gaby

  ReplyDelete
 21. Cool necklace - especially love the cozy knits <3 :)
  xx
  samecookiesdifferent.blogspot.com

  ReplyDelete
 22. ogrlica ti je odlična. baš daje taj poseban efekat outfitu! :)
  svrati na moj blog, i ako želiš možemo se pratiti? puse do Makedonije! :*

  ReplyDelete
 23. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 24. Според мене комбинацијата кошула-џемпер никогаш не изумира. Секогаш ќе има начин како да се искомбинира и сето тоа да изгледа стокмено како што треба и привлечно. Навистина, дава одредена доза на официјалност и униформираност, но тоа што си употребила црвена боја го зажарува изгледот.
  Особено ми се допаѓа како се’ си искомбинирала со ланчето и останатиот накит, та се добива таков златест шмек зад оваа црвено-црно-бела комбинација.
  Ланчето како што кажав е божествено.
  Браво! Солидна оцена имаш од мене. :)

  http://life-lover-n.blogspot.com/

  ReplyDelete
 25. wow, gorgeous look! love it! :)

  xx
  Desire

  ReplyDelete
 26. che meraviglia!!!!!!!!
  , se vuoi passare a salutarmi e ricambiare... http://cyrilmakeup.blogspot.it
  ne sarei felice! un bacio!
  cyril
  Ti aspetto

  ReplyDelete

Thanks for visiting my blog :)

Instagram

Follow @sanjabozhinovska