What's in my handbag?

http://sanjaburgundy.blogspot.com/2015/03/whats-in-my-handbag.html
(notebook - Aliexpress)

CONVERSATION

14 comments:

 1. Ги обожавам овие постови! Нотесот е многу убав. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала многу!
   Само што поставив линк за нотесот, веднаш под фотографијата ;)

   Delete
 2. Mnogu ubav post! Slikite se prekrasni :*

  ReplyDelete
 3. Odlicen post! :)
  Kako si zadovolna od pudrata na Catrice? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам Азизе!

   Од оваа пудра сум многу задоволна, ја користев како секојдневна пред да ја земам Face Finity на Max Factor.
   Оваа на Catrice има средна покривност (на моето лице оди и накај висока покривност), малку поголема покривност од Max Factor, но значитено помалку од Revlon.
   Нема мат финиш, но нема ни сјаен финиш. Дава навистина убав изглед на лицето, го израмнува, но после 4 саати, можно е да треба да се поправи ;)

   Сè на сè - ја препорачувам, дефинитивно ми е во топ 3 пудри ;)

   Delete
 4. interesen post, odamna se mislam da napravam vakov, ama ne me spasuvaat ni 30 sliki od shto imam se i seshto vo tashnja, ko crna dupka e :))


  http://octobergraves.blogspot.com/
  instagram.com/octobergraves

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти верувам! И јас морав да се ограничам од некои ситници, а отпосле забележав и дека ми недостасуваат други основни работи кои ги влечкам со себе :D

   Баш би сакала да видам ваков пост кај тебе, знам дека ќе бидат екстра квалитетни слики ;)

   Delete
 5. kolku dobar post obozavam vakvi postovi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала Еленке! Би било супер и ти да направиш ваков пост, со оглед на тоа што знам дека секогаш ти е полна и тешка ташната, почнувајќи со апаратот, па сè останато ;)

   Delete
 6. great post xx

  http://bblluusshh.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Прекрасен пост, нотесот е многу сладок. Твој коментар за маскарата? Би сакала да ја пробам.

  http://corleonka.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала многу!
   Што се однесува на маскарата - сосема е во ред, ги издолжува и не ги лепи трепките.
   Некако повеќе ја сакав сивата маскара од истава серија, дури и постојано ја купував, но сметам дека порано беа поквалитетни. Мислам дека им е сменета формулата и не се како што беа.

   Сепак за парите за кои што е купена, сосема е во ред и добро служи :)

   Delete

Thanks for visiting my blog :)

Instagram

Follow @sanjabozhinovska