Spring Nude Colors | Golden Rose

http://sanjaburgundy.blogspot.com/2017/03/spring-nude-colors-golden-rose.html


Како што знаете, за мене најомилени се лаковите на Golden Rose. Бидејќи доаѓа пролет, решив да се подновам со неколку нијанси, понеутрални и понежни од есенските и зимските за кои што пишував тука.
Овој пат изборот падна на Ice Chic no.11, Rich Color no.05 и Ice Chic no.08. На фотографиите подолу може да видите како изгледаат овие бои.

Кои нијанси на лакови ќе ги носите оваа пролет?
Се надевам дека ви се допаѓаат

 ♥ Следете ме на Facebook | Instagram  ♥

Ice Chic no.11
Rich Color no.05
Ice Chic no.08

CONVERSATION

1 comments:

  1. odlične manikure! super su ovi lakovi za nokte, baš mi se sviđaju ove neutralne boje.

    ReplyDelete

Thanks for visiting my blog :)

Instagram

Follow @sanjabozhinovska