From Above

Going through my photos, I got stuck on the summer ones, of course. Lots of sun, hotness, bear feet... I got few like that, taken while waiting for a bus :)) What else to do while waiting?! :) 
Winter posts are coming soon, I'm not really going out that much unless I really have to and I'm covered in so many layers, it doesn't look that good on pictures:))Летни фотки, како без нив? Нормално, сликани додека чекам автобус, кој што најчесто ми бега :)) 
Наскоро и зимски слики, се надевам. Не излегувам доколку навистина немам потреба, а и баш не ми се ''дотерува'', само трупам џемпер врз џемпер :))

CONVERSATION

14 comments:

 1. A-a, patiki od Pimkie :) Kolku gi sakav, no nemase broj za mene :((

  ReplyDelete
 2. Po malku mi nedostiga letoto.Kako i da imas prekrasen izbor na cevli!

  fashioncareofwoman.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. ponekogas mi fali-ama i zimava si ja sakam samo da ne e minus:)

  ReplyDelete
 4. hmmm interesni sliki!! Mi nedostiga letoto, poveselo e :D

  ilovefashionizabela.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Imaš dobar vkus;)
  amolusso.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Love the ankle wrap sandals and the cobalt flats. xA

  ReplyDelete
 7. Јас скоро и да не познавам човек кој сака зима и љуби да се трупа со џемпери, шалови и 10 пара хулахопки.
  Сакам да сум дома, да пијам какао и да гледам филм. Ќе си се покријам со дедомразовско ќебенце и се фрлам на сон. :D
  Ама да излезам на ладново? Никако! :)
  И 90% од времето сум како Џои кога ја облече цела гардероба на Чендлер и се тешам дека успешно сум извела layering, кога тоа врска си нема едно со друго! ^^
  Ете нешто од пред два дена: http://25.media.tumblr.com/tumblr_l3z0h8Levc1qb9tg5o1_500.png

  Поздрав!! :)
  http://makedonskimodenblogspot.wordpress.com/

  ReplyDelete
 8. Super cipelice! :-)

  <3 Srecna Nova i sve najlepse! :-*

  peculiarchick.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. Сините и цветните ми се омилени. Слични ко сините имам и јас.
  Лето? Сакам лето! Зимава ја мразам страшно, среќа нема снег и подмрзнато.

  ReplyDelete
 10. Volim leto! Sve su baletanke extra

  ReplyDelete
 11. It's magnificent I didn't know about all this until I came across this blog post of yours here. In addition to that I want to ask you a question that is highly intriguing for me. Do you happen to know how to protect your reflections from being used without you knowing it?

  ReplyDelete
 12. ajj ubavini...jas retko nosam baletanki moram da priznaam iako se teram samata..pa popoleka pocnuvam (mnogu smeshno odam vo niv i non stop se sopnuvam!)

  ReplyDelete
 13. Прекрасни балетанки. Еве полека наближува периодот кад балетанките го земаат својот примат. Удобни, женствени, одлични за секоја комбинација.
  Супер пост си имала, дури сега гледам :)

  ReplyDelete

Thanks for visiting my blog :)

Instagram

Follow @sanjabozhinovska