That Aztec Skirt.

♫ ♪  The Pierces - You'll Be Mine ♫ ♪  


After seeing the skirt on a post on my dear friend blogger Marina, I fell in love with it, and had to have it. The next day, I owned the greatest skirt in my closet :) 
I paired it up with this cool sleeveless shirt and blazer over it, and simple ankle boots. 


***

Откако ја видов сукњата на пост кај мојата драга блогерка Марина, се заљубив и морав да ја имам. Не издржав ни еден ден, веднаш отидов и купив и сега си ја поседувам најдобрата сукња во плакарот :) 
Бев на гости, па ја искомбинирав со одлична кошулка без ракави и сако одозгора и чизми до глужд.(skirt - bought in Terranova)
(shirt - bought in Bebel

CONVERSATION

40 comments:

 1. ne e fer....i ti so suknjickava...preubava e!! i dvete ja imate ubavo iskombinirano

  ReplyDelete
 2. Еј стварно! Ич не е фер... п.с. од кај ја купивте? :D
  Кошулчето е препреслатко, јас сум будала по убави раскошни јаки, така да кошулкава е сон!
  Ми се допаѓа што се е црно-бело и на ноктите имаш неон боја :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти! Трк до Теранова (399 ден.) :D
   Кошулкава ако те интересира ја земав од Бебел, кај Универзална сала (350 ден.) и е памучна, многу лесна за носење ;)

   Delete
 3. This skirt is amazing! I love how you found a perfect match in the blazer and the shirt - love it ♥♥♥

  ReplyDelete
 4. Realno da pravime muabet, i dobra kosula poseduvas, ne samo suknja!
  Mnogu mi se dopaga nacinot na koj ja nosis, lezerno pustena odnadvor a ne piknata vnatre, sto ne velam deka ne stoi ubavo, no pokaza deka ne mora po difolt da e taka.
  Neon lakot - sovrsen za razbivanje na crno-beliot svet, bas mi e ekstra.


  http://youlen.wordpress.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти многу! Најчесто на ваквите тесни суќни, носам пуштена кошула/маичка одозгора - од причина што сум малку широка во тој дел (не дебела - широка), па во спротивно тоа би се нагласило ;)

   Delete
 5. Стварно е убава сукњата и начинот на кој си ја искомбинирала. Супер :)

  ReplyDelete
 6. Си ја начека =) Со здравје да си ја носиме =)

  Одлично си ја искомбинирала, убаво е вака со кошула над здолниште затоа што гледам си добила на должина.
  Ми се допаѓа освежувањето кое го дава лакот. :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти! Не знаеш во каква паника трчав низ Теранова, мислев ја нема :))
   И намерно ја оставив подолга, затоа што бев на гости ;)
   ***

   Delete
 7. Со здравје да си ја носиш, многу е убава!!!
  Кошулката ти е предобра!

  А она што најмногу ми го привлече вниманието е дреч бојата на лакчето, the best choice ever made!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти! Лакчето беше непланирано, од претходна комбинација :)

   Delete
 8. Значи, оваа недела како сите да сме имале договор за комбинации со црно-бели принтови :))) Сукњата е одлична! Кошулата од Atmosphere ја имам и јас потполно иста, не знаев дека ја проаваат и во Бебел.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Изгледа таква е неделава :))

   Delete
 9. I really like that skirt. Have a nice day.

  http://www.fashiondenis.com/

  ReplyDelete
 10. Super Super Super preubava e suknata a i preubavo ja imash iskombinirano :D:D

  lovefashionizabela.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. I love that skirt! The aztec print is so cute! xx. McKenna Lou
  P.S. I am so glad I stumbled upon your blog! I will definitely be following you on GFC and Bloglovin!
  www.lynnandlou.com

  ReplyDelete
 12. Lepo. :)
  Devojke, na mom blogu mozete osvojiti predivnu ogrlicu, vise informacija ovde http://welcometomyworld-tali.blogspot.com/2013/03/giveaway.html :)

  ReplyDelete
 13. your skirt is amazing..:) I follow your blog.
  http://www.cosmo-trend.net/

  ReplyDelete
 14. aaaaaaaaaaaaaaaa Sanjic-super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mnogu ama mnoooogu mi se svigaaaaaaaaaaaaa!!!! :***

  ReplyDelete
 15. La falda es una monada!
  Un besito guapa :)

  heartbeat blog  ReplyDelete
 16. Прекрасна е комбинацијава, одлично си ја вклопила кошулата којавоедно има и прекрасна јака. :)

  ReplyDelete
 17. graet blouse!
  adorable skirt!!
  kisses!


  Angela Donava

  ReplyDelete
 18. I really like your skirt!

  Wanna follow each other? Let me know then.
  http://glowingwish.blogspot.com/

  ReplyDelete
 19. lovely blog :)

  I just posted a new outfit of the day. What do you think?

  i would also appreciate it if you follow my blog too!
  christie-mariee.blogspot.com

  ReplyDelete
 20. Со здравје да си ја носиш сукњата! :)
  Мене ептен ми е криво што нема повеќе детали инаку и кај мене во плакар ќе си седеше сега. :(

  Кошулата веќе ја видов на уште девојка и можам слободно да си кажам дека е прекрасна. Мислам дека може се да направи шик поради деталите на јаката и белата линија која ја сече.
  Ми се допаѓа контрастот кој владее помеѓу принтот и елегантноста на кошулата. Супер спој.
  Накитот на место. Забележувам дека имаш вметнато и сребрен и златен накит што според мене е комплетен погодок. (Y)
  Немам замерки. :)
  Поздрав neighbour.

  ReplyDelete
 21. Amazing blog ! I follow you and please visit mine blog


  www.dede-moda.blogspot.com

  ReplyDelete
 22. Сукњата е толку слатка што да имаше каде и јас ќе ја купев!
  Ми се допаѓа начинот на кој си ја искомбинирала.Не толку формал,но сепак доволно како за пригодата!

  http://style-dreamer.blogspot.com/

  ReplyDelete
 23. I love aztec prints! They're great all-year-round too!

  ~Jacy

  www.laviedelenore.blogspot.com

  ReplyDelete
 24. Super izgledas! Bas mi se svidja :)

  ReplyDelete
 25. Predivna je suknjica, i ja takvu merkam... :-)

  ninafashionshow.blogspot.com

  ReplyDelete
 26. Nice skirt!!

  http://lilyzab.wix.com/lilyzab

  ReplyDelete
 27. Really cute outfit, the skirt is so cute buy I definitely love the blouse :)

  Trendy Bow

  ReplyDelete

Thanks for visiting my blog :)

Instagram

Follow @sanjabozhinovska