My nails


Well I'm not quite an artist, and I like my nails in one color. 
But sometimes, once in a while, I get inspired and my nails are my blank canvas :) 
(all of these are made by myself) 

***

Не сакам многу шарени нокти, ама ете, од време на време се инспирирам и си цртам некоја слободна ’тема’ :) 

CONVERSATION

67 comments:

 1. Eh jas da imav tolku mirna raka za da nacrtam vakvi remek-dela na moite nokti *.*

  Srekjna nova, i srekjni praznici!

  http://shybutsecretlyfab.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам! Мене ми е интересно и ме смирува :) *

   Delete
 2. Prekrasni se noktite, sakam ubavo nacrtani nokti :D

  http://ilovefashionizabela.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам, цртам и на други луѓе ;)

   Delete
 3. LOVE this! Great art on the nails. Thanks for stopping by and HAPPY NEW YEAR!

  http://fashion-a-holic.com

  ReplyDelete
 4. Love your nail looks! So pretty!

  ReplyDelete
 5. Awesome nail art! Would you like to follow eachother? xx

  http://scattergirll.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. You have such a steady hand! If I tried this, my nails would look like a five year old tried to paint them.

  http://fashionedible.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thanks :) Well I'm not an expert, but the more you practice, the more you got it ;)

   Delete
 7. kako si uspjela biti tako precizna? ja znam crtati, ali nisam nikad uspjela (a ni pokušala) baš tako nešto detaljno na noktima. Uspjela sam jednom nacrtati male cvijetove u japanskom stilu, mislim da sam se poslužila čačkalicom ili nečim takvim sad se ne sjećam točno. Što si ti koristila?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hvala ti :) I ja sam ranije koristila cackalica, ali sad imam lak sa tankom cetkicom, pa to koristim za sitne detalje :)

   Delete
 8. Just found your blog and loving it. Maybe we can follow each other on GFC or bloglovin? Maybe stop by my blog and let me know XO

  http://mevamarie.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Thanks so much for your wonderful comment, following you too XO

  http://mevamarie.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. site se prekrasni..ali novogodisnive mi se naj:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала многу, тие ми се најнови :))

   Delete
 11. Crveno belite najvise mi se dopagaat!

  ReplyDelete
 12. super su ne znam koja je sara bolja :)

  ReplyDelete
 13. Brilliant! I love so many of these!/Madison

  ReplyDelete
 14. Преубави се сите, мене во последно време како да ме мрзи, а и со други работи си го окупирам времето, па со една боја до две се лакирам ;)
  Ставај и понатаму вакви слики кога ќе нацрташ нешто,
  Инаку супер ти е блогот! Те немам пофалено досега ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам многу! Обавено ќе ставам некои нови, кога ќе присоберам :)

   Delete
 15. Prelepo,obozavam leptire tako da su oni moj favorit!
  http://taanjicabb.blogspot.com/

  ReplyDelete
 16. OVO JE PRAVA UMETNOST!!!!!!!!!!!!!!HOCU I JAAAAAAAAAAA!!!!:)))

  ReplyDelete
 17. Great nails, I like it!!would You like to follow?:) have a nice day, xoxo A.

  ReplyDelete
 18. Wow the nails are very beautiful.

  xx

  WWW.STYLEOFPURITY.COM

  ReplyDelete
 19. Јас не сакам многу шарени нокти, 70% од времето су верна на црвениот лак.
  Но, убаво ми е кога ги гледам шарените нокти на други. Фаворит од овие ми се црвено-белите.

  ReplyDelete
  Replies
  1. И јас ретко излегувам со вакви шарени, мој избор се еднобојни :)

   Delete
 20. Totally shizzz! Mnogo mi se svidjaju!

  ReplyDelete
 21. Воопшто не сакам шаренила на рацете и претежно се приджувам кон еднобојни нокти. Дали бордо, темно сини, црни, сеедно.
  Но твоите изработки се одлични!
  Тера да сакам да си пуштам некој туторијал и да се фрлам на работа.

  Мој фаворит за црвено-белите.
  Ми асоцираат на зима и на плетка од џемперче! :)
  Најдобро изработени се дефинитивно оние со палмите.

  http://makedonskimodenblogspot.wordpress.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти! Се согласувам со тебе :)

   Delete
 22. Great selection of nail art!

  x Cammie

  ReplyDelete
 23. Е за ова треба многу трпеливост.Моте нокти повеќето време се еднобојни,но понекогаш ме фаќа мерак да си цртнам нешто.Најмногу ми се допаѓаат со палмите и оние со црвено бел дезен се многу слатки!

  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. И мене ми се најомилени овие зимските :)

   Delete
 24. Love all of them! Would you like to follow each other?

  http://colorsandthreads.blogspot.com/

  ReplyDelete
 25. Hey dear, you have a really lovely blog. :)
  Would you like to follow each other?

  xx BBella
  justyled.blogspot.com

  ReplyDelete
 26. inspiring nailpolish <3
  x the cookies
  samecookiesdifferent.blogsopt.com

  ReplyDelete
 27. WOW, those nails are amazing! So much inspiration here!!

  http://bamostwanted.blogspot.com.ar/

  ReplyDelete
 28. Predivno!Posebno ovi leptirići,baš imaš strpljenja :D
  http://dunja-slatkooddunja.blogspot.com/

  ReplyDelete
 29. Wooow, svaka ti cast, predobri su!

  peculiarchick.blogspot.com

  ReplyDelete
 30. Имаш талент , убаво би било да си ги правиш вака постојано :)
  Највеќе ми се допаѓаат црвените со белите снегулки :)))
  Поздрав

  http://stylesessionss.blogspot.com/

  ReplyDelete
 31. ti si gi praveshe??? bravo preubavi se!!!!!!!!!!!!!! :* http://anitce.blogspot.com

  ReplyDelete
 32. Навистина одлично нацртани.

  http://morethanafashionn.blogspot.com/

  ReplyDelete
 33. Сања велиш не си некој уметник, ама верувај јас ова никако, ама баш никако, и на никаков можен начин не би успеала да го нацртам, така да, верувај ми, уметник СИ, супер се ноктиве xx
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 34. they are all amazing!

  Jessica
  http://www.jumpintopuddles.com/

  ReplyDelete
 35. Now that's some great nail art :)!
  Maybe you'll be interested on winning an $80 gift voucher for MsDressy as well :D ?
  Thank you for your comment on my blog nevertheless.
  http://from-brussels-with-love.blogspot.be

  ReplyDelete
 36. svi mi se svidjaju =)) pratim te =))

  ReplyDelete
 37. great nail art!!
  maybe you would like to follow each other?
  xoxo

  www.mychoicebysorana.blogspot.ro

  ReplyDelete
 38. Love your nail art.
  www.ubetterwork.blogspot.com

  ReplyDelete
 39. Theses are absolutely brilliant!! You should be a nail artist!

  Chloe xx
  http://journalofashopaholic.blogspot.co.uk/

  ReplyDelete

Thanks for visiting my blog :)

Instagram

Follow @sanjabozhinovska