Floral Headband + Giveaway.

http://sanjaburgundy.blogspot.com/2015/08/floral-headband-giveaway.html


Еден од главните модни додатоци, скоро задолжителен за секоја летна комбинација е цветното венче. Јас досега не поседував, но благодарение на Lady accessories сега имам и можам да го комбинирам на многу начини.


Во чест на нашата соработка, решивме да подариме едно венче, исто како ова на сликата.
Она што треба да го направите е:

1. Like Sanja's Burgundy Blog
2. Like Lady accessories
3. Споделете ја ОВАА фотографија на вашиот ѕид со подесување на опцијата PUBLIC/јавно

Дарувањето трае до 19.8 (среда), а победникот ќе биде избран по случаен пат.
Среќно!

https://www.facebook.com/SanjasBurgundyBlog/photos/a.169737333204194.1073741828.169735999870994/481155158729075/?type=1&theater

Во продолжение, погледнете како го искомбинирав јас :)


(floral headband/венче - Lady Accessories; shirt/кошула - Primark; skirt/сукња - H&M; heels/штикли - H&M, watch/часовник - Fossil; bag/ташна - Mango)

♥ Follow me on Facebook | Instagram | Bloglovin | Lookbook

CONVERSATION

15 comments:

 1. Odlichna kombinacija!

  mimiinciarasworld2.wordpress.com

  ReplyDelete
 2. Sanja stvarno si prekrasna, a vencheto go obozhavam!

  http://christinearabela.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам, многу ми значи :*

   Delete
 3. Прекрасна комбинација, венчето е совршено :)

  http://corleonka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. What a cute headband and nice giveaway. Looks lovely on you. Good luck to all who enter.

  Rae | Love from Berlin

  ReplyDelete
 5. Nice outfit ideas
  That dress looks stunning on you, the color is so gorgeous!

  would you like to follow each other on gfc? If you follow me,
  I will follow you back after it. ^^
  http://www.tomntins.com/

  ReplyDelete
 6. That headband it's so cute !
  xoxo,

  http://atwednesdaysiwearpink.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. You look gorgeous, cute top and headband!

  ReplyDelete

Thanks for visiting my blog :)

Instagram

Follow @sanjabozhinovska