Urbane
CONVERSATION

21 comments:

 1. Прекрасна комбинација.Ми се допаѓа принтот на марамата!

  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Прекрасно!
  Не знам што повеќе ми се допаѓа.
  Одлични ти се фотографиите.
  Ми се допаѓаат многу хулахопките и позадината на наметката.
  <3

  ReplyDelete
 3. Прекрасна си, се ми се допаѓа!

  http://ilovefashionizabela.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. ти ги сакам чизмичките <3

  Елена
  http://d-style-files.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ако ти кажам од каде ми се, ќе ми се смееш! :)

   Delete
 5. Супер сличиња, stylish girl :)

  Симона
  lextravagance.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Great outfit! Love the colour mix.

  ReplyDelete
 7. Супер комбинација! Навистина многу ми се допаѓа :)

  ReplyDelete
 8. mnogu slatka!! eve me i menee :) odlicno!!!!! pozzzzzz ;)

  ReplyDelete
 9. Mnogu ubava kombinacijata, bojata na lakot ti e pre dobra :)
  i da hulahopkite <3

  ReplyDelete
 10. Е ова ми се свиѓа од горе до доле, секој детал, се. Секогаш се загледувам во комбинации фустан со чизми, одлично
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. Ти го разлгедував блогот, и ова е hands down твојата најдобра комбинација! Обожавам layering, неможат сите да го применат на вистинскиот начин, ама тука е перфекција!
  Од каде да почнам, се е прекрасно!
  Марама и ланче е толку ретка комбинација, но тука совршено си се вклопуваат!
  Кардиганчето и фустанчето се преслатки заедно, акцентирање на половина со тенок каиш е must.
  Хулахопките со греачите и чизмичките е толку blogger-ish комбинација, прејако е што ти текнало да ги искомбинираш! Не многу девојки во Скопјево се осудуваат да искомбинираат нешто вакво, така да ова е вистинско освежување!
  Косата е исто доста паметно одбрана, ем го покажува деталот на кардиганот од позади, ем се вклопува со целиот bohemian feel.

  Браво! Една од моите ол-тајм фејворит комбинации кои сум ги видела од сите македонски блогови.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти за коментаров!! И јас многу ја сакам комбинацијава плус затоа што е прва сликана во Скопје за блогов :)

   Фала ептен ептен, ќе се трудам да бидам вака по-stylish и понатака :) ***

   Delete
 12. Preslatko,volim ovako slojevite kombinacije :)

  dsmithereens.blogspot.com

  ReplyDelete
 13. Very nice outfit. I like your boots.

  Iffa
  lesssugartea.bogspot.com

  ReplyDelete
 14. Beautiful look!!! would you like to follow each other with GFC and Bloglovin?
  Besos, desde España, Marcela♥

  ReplyDelete
 15. I liked your style) Subscribe for your blog, I hope for reciprocity))
  www.levinskaia.blogspot.ru/

  ReplyDelete
 16. Here is the link, thank sou so much!!! I hope you like the entry! http://dhariascloset.blogspot.mx/2013/05/sanja-macedonia-always-surprises-me.html and FB https://www.facebook.com/Dhariascloset. I'm following you now, I hope you do too! HUGS!!!

  ReplyDelete

Thanks for visiting my blog :)

Instagram

Follow @sanjabozhinovska